Iga ema soovib, et tema laps oleks terve ja heatujuline. Kahjuks kohtume väikeste poiste ja tüdrukutega, kes vastumeelselt ja nuttes lähevad lastekollektiivi. Miks on see nii?

Kuni lasteasutusse minekuni kasvab laps pere keskel. Ema hellitab ning pakub turvatunnet, samuti hoiab last haiguste eest. Hea tujuga mängitakse, paha tuju korral poetakse ema sülle, ilusa ilmaga jalutatakse, vihma ja tuulega ollakse toas.

Siis aga tuleb lasteaeda mineku aeg ja nüüd ei saa enam tujust ega ilmast hoolida.

Varahommikul ja igasuguse ilmaga peab minema välja ning jääma pikaks päevaks võõraste tädide juurde. Laps tunneb end õnnetuna ja sageli viriseb kogu päeva, keeldub toidust ning pole mängulusti. Emotsionaalse stressi, s.o. närvisüsteemi väsimuse tagajärjel langeb lapse organismi vastupanu. Siit tulenebki põhjus, miks lapsed lasteaeda mineku järgselt tihti haigestuvad. Esimesele haigusele järgneb teine. Ema ei saa tööl käia, laps ei harju kollektiivis.

Mida teha, et see nii ei oleks?

Pere peaks varakult tutvuma lasteasutuse päevakavaga, kuhu soovitakse oma laps tuua. Ema töölemineku korral oleks soovitav kuu aega varem tulla last harjutama. Suvel võiks käia õuesviibimise ajal omavanuseliste lastega mängimas. Esimesel paaril päeval on laps koos ema-isaga, vanaema või õe- vennaga 2-3 tundi, et tutvuda rühmaruumi, kaaslaste ja õpetajatega.

Järgmistel päevadel võiks last üksi jätta paariks tunniks ning edaspidi pikendada üksioleku aega kuni lõunasöögini. Nädala - paari möödudes võib lapse uneajaks lasteaeda jätta. Meie soov oleks - järgige õpetaja nõuandeid ja soovitusi TEIE lapse kohta!

Kui laps jääb nuttes maha, püüdke olla rahulik, kinnitage lapsele, et tulete varsti tagasi. Enamasti lakkab lapse nutt õige pea, kui ema on lahkunud.

Kui aga lapsel on emast hommikul väga raske lahkuda, võib lapse lasteaeda tuua mõni teine pereliige, ema aga tuleks õhtul järele. Algul ei tohiks õhtune kojuminek jääda väga hiljaks, sest laps on väsinud päevast ning ilma kaaslasteta jäämine tekitab temas kurbuse ja mahajäetuse tunde, mis omakorda võib tekitada vastumeelsust järgmisel hommikul lasteaeda tulla.

Et õpetajad saaksid Teie lapsega kiiremini tuttavaks, teavitage meid oma lapse harjumustest ja oskustest, vajadustest ja soovidest.

Kui teil jätkub aega ja kannatust harjutamise perioodil ning arvestate õpetajate soovitustega, siis varsti lahkute päevaks naervast ja heatujulisest lapsest, et õhtul rõõmuhõisetega kohtuda!